Blog

30. apríla 2018

Vládou odklepnuté

Vládou schválená daň z poistenia môže spôsobiť problémy poisťovniam a poškodiť aj spotrebiteľov, varuje Slovenská asociácia poisťovní. Konzultácia diagnózy so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život, objasňuje UNIQA poisťovňa. AXA Nadačný fond podporil mladých inovátorov.

Poisťovne majú platiť novú 8-% daň z neživotného poistenia

Od 1. októbra tohto roka sa má na Slovensku zaviesť nová daň z neživotného poistenia. Má byť vo výške 8 % a v plnej miere má nahradiť 8-% odvod, ktorý v súčasnosti platia poisťovne. …

Poisťovne sú už teraz zdaňované štvornásobne. Čomu pomôže daň z poistenia?

Vláda 20. apríla schválila kritizovaný návrh zákona o dani z poistenia. V čom je podľa odborníkov  problematický? Aj to odznelo na nedávnej tlačovej konferencii organizovanej Slovenskou asociáciou poi…

Odmeňovanie finančných sprostredkovateľov sa zmení. Poznáme novinky

Úprava odmeňovania finančných sprostredkovateľov či zvýšenie informovanosti klientov. Takéto zmeny má priniesť novela zákona o poisťovníctve z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorú dnes schválil…

AXA Nadačný fond podporil mladých inovátorov

Na slovenských školách rastú budúce inovátorské a vedecké kapacity. Potvrdzuje to zoznam mladých invátorov, ktorých odvážne projekty už po siedmykrát podporil AXA Nadačný fond.

Konzultácia diagnózy so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život

Životné poistenie už kryje aj konzultáciu diagnózy so svetovými kapacitami z oblasti medicíny. Druhý názor lekára dokáže v prípade vážnych diagnóz zachrániť život.

Najlepšie poistenie nehnuteľnosti a hypotéky má Allianz – SP

Allianz – Slovenská poisťovňa získala dve najvyššie ocenenia v piatom ročníku súťaže Fincentrum & TREND Hypotéka roka 2018.

Stúpa počet nehôd, rastú aj ceny opráv áut. Zvážte havarijné poistenie

Počet škodových udalostí na motorových vozidlách z roka na rok rastie, predovšetkým počas novembra až februára. Za posledných päť rokov stúpol pri havarijnom poistení o 60 %.

Zvýšte si poistné krytie kombináciou poistení

Zvoľte si ľubovoľnú dvojkombináciu z poistenia domácnosti, havarijného poistenia a vybraných úrazových poistení ako sú trvalé následky, invalidita po úraze, hospitalizácia po úraze či smrť úrazom a zí…

Poistné podvody najviac lákajú majiteľov áut. Úspešnosť odhalení sa zvyšuje

Oddelenia likvidácie v poisťovniach vybavia týždenne množstvo žiadostí. Vo väčšine prípadov ide o bežné poistné udalosti, stále sa však nájdu klienti, ktorí na poisťovňu skúšajú rôzne praktiky….

K preventívnej prehliadke pribudne nový test – overí mentálne zdravie

K meraniu tlaku, odberu moču a krvi, či kontrole cholesterolu pribudne na preventívnej prehliadke nový výkon. Muži a ženy vo veku nad 50 rokov absolvujú po novom aj špeciálny test na mentálne ochoreni…

Slovensko v Európe vyčnieva. Priveľa faktúr sa uhrádza po splatnosti

Slovensko a Rumunsko. To sú krajiny, ktoré majú v rámci západnej a východnej Európy najväčší podiel faktúr, ktoré sa uhrádzajú po splatnosti.

Naplánujte deťom finančnú budúcnosť. Stačí už 30 eur mesačne

Ak dieťa navštevuje súkromnú škôlku, ročne za ňu rodič zaplatí okolo 4 400 eur. Kým pôjde do školy je to vyše 13 tisíc eur.

Ak dlhujete Sociálnej poisťovni, môžete požiadať o splátkový kalendár

V prípade, ak poistencovi vznikol alebo narástol voči Sociálnej poisťovni dlh na poistnom, ktorý nie je schopný jednorazovo uhradiť, môže požiadať o splátkový kalendár.

Počet SZČO s minimálnymi sociálnymi odvodmi vlani klesol

Podiel živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktorí platia poistné do Sociálnej poisťovne z minimálneho vymeriavacieho základu, sa v posledných rokoch znižuje….

V marci výrazne vzrástol počet vyplatených nemocenských dávok ošetrovné

O vyše 10.000 vzrástol počet vyplatených dávok ošetrovné medzi mesiacmi február a marec 2018.

Obmedzenie hypoték zo strany ČNB Čechov neobmedzuje, požičiavajú si inde

Česká národná banka (ČNB) obmedzila pred rokom poskytovanie hypoték, takže klienti komerčných bánk bez väčších problémov dosiahnu len na 80 % hodnoty nehnuteľnosti.

 

Zisk Lloyds Banking Group v 1. kvartáli vzrástol

Britská banková skupina Lloyds Banking Group v stredu oznámila, že jej zisk pred zdanením v 1. štvrťroku vzrástol o 23 %. Prispeli k tomu nižšie jednorazové výdavky a vyšší čistý príjem….

Rakúska UNIQA podporí elektrické autá zľavou z poistného

Elektromobily sa stávajú v susednom Rakúsku atraktívnou alternatívou, pokiaľ ide o obstaranie nového vozidla. Vlani bolo uvedených do prevádzky celkom 5433 elektromobilov.

Zástupcovia poisťovní sa v Nemecku majú nízku dôveru

Image klasických poisťovacích zástupcov sa zdá byť u Nemcov aj naďalej skôr nedobrý. Podľa aktuálnej analýzy GfK vkladá len 23 % opýtaných občanov SRN dôveru do sprostredkovateľov.

Toto je nové hodnotenie rizikovosti ekonomík vo svete

USA a Európa dosiahli vrchol rastu – firmy sa pripravujú na obmedzenia ponuky a riziko protekcionizmu,

 

clanky
About fingranit